Gdzie znaleźć meble antyczne w korzystnych cenach?

Kupowanie mebli antycznych obarczone jest sporym ryzykiem, dlatego trzeba do takiej inwestycji podchodzić z rozwagą. Bez dobrej znajomości branży trudno jest odróżnić prawdziwe dzieła sztuki od mebli stylizowanych na antyczne, jednak wyprodukowanych współcześnie. Antyki wyróżniają się dużą wartością i dobrą jakością, a co za tym idzie, również wysoką ceną. Gdzie więc szukać mebli antycznych w rozsądnej cenie?

Pchli targ

Wyprzedaże garażowe oraz lokalny pchli targ to prawdziwa gratka dla łowców staroci. Często można znaleźć tam też meble antyczne z poprzednich epok, zachowane w dobrym stanie. Wielu właścicieli nie potrafi oszacować ich wartości historycznej, dlatego sprzedają antyki w naprawdę niskich cenach. Meble antyczne często oferowane są w całych zestawach, dlatego pchli targ to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą urządzić mieszkanie w stylu klasycznym lub eklektycznym. Oprócz mebli można znaleźć również dodatki z dawnych epok, takie jak zabytkowe zastawy stołowe, lustra czy zegary.

Prywatni dostawcy

Istnieją osoby, które zawodowo zajmują się sprowadzaniem antycznych mebli z całego świata. Dzięki temu można nabyć wymarzony przedmiot w dobrym stanie, zlecając jego znalezienie i sprowadzenie specjaliście. Często zajmują się oni również konserwacją, dlatego można być pewnym, że meble zostaną dostarczone od razu gotowe do użytku. Niestety, w przypadku takich zakupów trzeba się liczyć z dość wysoką ceną usług. Znalezienie konkretnej sofy lub kredensu wymaga sporo wysiłku, a sprowadzenie mebli również nie należy do łatwych. Z tego powodu do ceny wyposażenia doliczone są również koszty realizacji zamówienia, dlatego finalny koszt może być bardzo wysoki.

Sklepy internetowe

Najwygodniejszą i najkorzystniejszą metodą nabycia antycznych mebli, są zakupy przez Internet. W sklepie internetowym można zapoznać się z całą ofertą antyków, a wielu sprzedawców oferuje również możliwość sprowadzenia wybranego modelu. Dodatkowo sklepy internetowe specjalizujące się w sprzedaży wyposażenia z dawnych epok posiadają certyfikaty autentyczności, dlatego można mieć pewność, że faktycznie kupuje się oryginalne meble antyczne. Różnica w cenie zależy od:

  • wybranego modelu,
  • pochodzenia mebla,
  • stanu technicznego i wizualnego,
  • daty produkcji.

Porównując jednak koszty zakupu ze sklepu internetowego z cenami proponowanymi przez prywatnych dostawców, korzystniej jest kupować meble przez Internet. Dodatkowo dla stałych klientów często przygotowywane są specjalne rabaty, co dla miłośników antyków jest szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem.

Jak nie przepłacać za meble antyczne?

Antyki sporo kosztują, jednak stanowią możliwość lokowania kapitału, dlatego są formą inwestycji na przyszłość. Wraz z biegiem czasu cena mebli antycznych będzie rosła, zapewniając zysk z ich sprzedaży. Aby nie przepłacać i mieć pewność, że antyki pochodzą ze sprawdzonego źródła, warto je kupować ze sprawdzonych sklepów. Prywatni sprzedawcy nie zawsze posiadają wiarygodne informacje dotyczące pochodzenia mebli, a nabywając je w sklepie można mieć pewność, że faktycznie są antykami.

You may also like...