Antyki: czy warto kupować je przez internet?

Przemierzanie kolejnych sklepów w poszukiwaniu pięknych przedmiotów to dla niektórych osób przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jednak podobny schemat możemy odtworzyć także w internecie: przeglądając kolejne strony z produktami.

Czym różnią się zakupy w internecie od tych tradycyjnych?

Ocena produktu

W sklepie stacjonarnym teoretycznie ocena wizualna przedmiotu jest łatwiejsza. Widzimy rzeczywisty kolor, gabaryty, szczegóły które nas interesują. Z drugiej strony w profesjonalnym sklepie internetowym standardem są dobrej jakości zdjęcia, ze zbliżeniem na interesujące detale, np. rzeźbienia. I zwykle w domu łatwiej podjąć przemyślaną decyzję zakupową: przejrzeć dokładnie wszystkie zdjęcia, zmierzyć czy dany przedmiot bez trudu zmieści się w naszym pokoju albo ocenić czy np. kolor drewna/tapicerki pasuje do mebli, które już posiadamy.

Bezpieczeństwo

Kupowanie drogich przedmiotów, jakimi są antyki, szczególnie przez internet, może wywoływać pewne obawy. Czy to na pewno bezpieczne? Z łatwością jednak ocenimy, które sklepy są profesjonalne i godne zaufania. Po czym je rozpoznać?

  • Godne zaufania sklepy internetowe umieszczają na stronie przejrzysty regulamin i dane firmy (w tym NIP).
  • Obsługa klienta jest sprawna. Możemy skontaktować się ze sklepem przez telefon, e-mail i/lub chat online.
  • Sklep posiada kanały social media, np. firmowego Facebooka, który jest na bieżąco prowadzony.
  • Sklep umożliwia wystawienie recenzji. Warto mieć też na uwadze, że ogromna ilość recenzji w 100% pozytywnych powinna budzić wątpliwości, bowiem mogą być to być oceny pisane na zamówienie.

Dostawa

W przypadku wielkogabarytowych przedmiotów, które wymagają wyjątkowo ostrożnego przewozu, niezależnie od tego czy dokonujemy zakupu w sklepie internetowym czy stacjonarnym, dobry sprzedawca zapewnia transport. Zarówno w tradycyjnym sklepie, jak i wersji online często transport przedmiotu jest bezpłatny.

Czy warto kupować antyczne meble online?

Zakup antyków online często wiąże się z oszczędnością czasu. Zamiast przemierzać alejki sklepu, w łatwy sposób i o dowolnej porze możemy znaleźć wymarzony przedmiot przed ekranem własnego komputera.

Antyki to też dość specyficzne przedmioty, bowiem ich dostępność jest ograniczona. W internecie łatwiej wyszukamy wymarzony przedmiot, bowiem nie ogranicza nas fizyczna odległość od sklepu. Tym samym więcej antyków jest w zasięgu naszych możliwości zakupowych.

Zdarza się także, że sklepy internetowe oferują różne promocje oraz rabaty, co pozwala oszczędzić pieniądze.

Dodatkowo profesjonalne sklepy z antykami oferują eksperckie doradztwo w zakresie sprzedaży cennych przedmiotów.

Czy zatem warto kupować antyki online? Tak!

You may also like...